fbpx
Wstecz

Opieka informatyczna to nie serwis komputerowy

Często zakres opieki informatycznej jest wprost rozumiany jako serwis sprzętu komputerowego. Najprostszym skojarzeniem, jakie nasuwa się w takiej sytuacji, jest awaria komputera. Wzywamy serwis i komputer zaczyna ponownie działać. Jednak usuwanie awarii to zaledwie niewielka część tego co oferuje opieka informatyczna.

Konfiguracja sieci

Obecnie komputer nie podłączony do sieci komputerowej stanowi znikomą wartość. Wydajność, bezawaryjność oraz skalowalność wymaga odpowiedniego doboru urządzeń i ich konfiguracji. W ramach opieki informatycznej, czuwamy nad tym, aby sieć była wydajna wraz z rozwojem i przybywająca liczbą użytkowników. Awarie eliminujemy, jeszcze przed ich wystąpieniem.

Sprawna opieka informatyczna gwarantuje bezpieczeństwo

Nie chcemy dopuszczać do awarii. Dlatego też, dbając o politykę bezpieczeństwa naszych klientów, pomagamy w doborze oprogramowania antywirusowego, konfigurujemy aplikacje, zabezpieczamy sieć, komputery i serwery. Politykę bezpieczeństwa rozszerzamy również o stosowanie dobrych praktyk, które poparte są naszym wieloletnim doświadczeniem.

Dostępność wsparcia

Wsparcie z naszej strony, nie musi dotyczyć jedynie awarii. Wiemy, jak często pomagamy naszym użytkownikom, pomimo iż wszystko działa. Dobór odpowiedniego oprogramowania, rozwiązania informatycznego, czy też obsługa jakiegoś narzędzia, to przypadki, z którymi spotykamy się o wiele częściej niż z awariami.

Administracja serwerami

Opieka informatyczna nad serwerami oraz oprogramowaniem, które na nich pracuje, to zestaw profesjonalnych rozwiązań, które pozwalają czuć się bezpiecznie, wiedząc, że administratorzy iNS są do naszej dyspozycji. Powierzenie zadań związanych z obsługą i zarządzaniem serwerami przyczynia się po raz kolejny do zmniejszenia ilości występujących awarii. Serwery, ze względu na swą newralgiczną rolę, jaką pełnią, objęte są szczególną opieką, która ma na celu wyeliminowanie jakichkolwiek awarii w ramach administracji, która jest ściśle powiązana z opieką.

O elementach składowych opieki informatycznej piszemy szerzej na naszej stronie dotyczącej Outsourcingu IT.

Profesjonaliści na wyciągnięcie ręki

Możemy sobie wyobrazić, jak dużą armię specjalistów, musielibyśmy zatrudnić, aby objąć opieką informatyczna swoją firmę. Potrzebowalibyśmy administratorów, specjalistów od bezpieczeństwa, informatyków oraz projekt menedżerów. Jednak decydując się na opiekę informatyczną w ramach outsourcingu usług IT, przechodzimy od serwisu naprawy komputerów, do sprawnie działającego organizmu. Naprawa pojedynczego komputera, nie będzie dla nas niczym istotnym, z punktu widzenia biznesu. Czy nie warto tego przemyśleć?

Autor: Mariusz Duszyński -

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Podpis elektroniczny, po co mi to?

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do organizowania sobie życia online. Zakupy w internecie, bilety na samolot, przelewy bankowe, to sprawy, które coraz częściej ...

2019-05-16 Czytaj więcej

Pomoc zdalna, docieramy z prędkością światła – światłowodem.

Codzienna praca na komputerze bardzo często polega na korzystaniu z przeróżnych aplikacji i programów takich jak systemy CRM, pakiet Office, Outlook czy chociażby przeglądarki ...

2019-05-08 Czytaj więcej

Pomoc w codziennej pracy z komputerem

Praca zawodowa wielu z nas, to codzienność spędzana przy klawiaturze i przed ekranem komputera. Poranna kawa, newsy z internetu, najczęściej te same aplikacje. Poczta, ...

2019-04-10 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo