fbpx
Wstecz

Opieka informatyczna to nie serwis komputerowy

Często zakres opieki informatycznej jest wprost rozumiany jako serwis sprzętu komputerowego. Najprostszym skojarzeniem, jakie nasuwa się w takiej sytuacji, jest awaria komputera. Wzywamy serwis i komputer zaczyna ponownie działać. Jednak usuwanie awarii to zaledwie niewielka część tego co oferuje opieka informatyczna.

Konfiguracja sieci

Obecnie komputer nie podłączony do sieci komputerowej stanowi znikomą wartość. Wydajność, bezawaryjność oraz skalowalność wymaga odpowiedniego doboru urządzeń i ich konfiguracji. W ramach opieki informatycznej, czuwamy nad tym, aby sieć była wydajna wraz z rozwojem i przybywająca liczbą użytkowników. Awarie eliminujemy, jeszcze przed ich wystąpieniem.

Sprawna opieka informatyczna gwarantuje bezpieczeństwo

Nie chcemy dopuszczać do awarii. Dlatego też, dbając o politykę bezpieczeństwa naszych klientów, pomagamy w doborze oprogramowania antywirusowego, konfigurujemy aplikacje, zabezpieczamy sieć, komputery i serwery. Politykę bezpieczeństwa rozszerzamy również o stosowanie dobrych praktyk, które poparte są naszym wieloletnim doświadczeniem.

Dostępność wsparcia

Wsparcie z naszej strony, nie musi dotyczyć jedynie awarii. Wiemy, jak często pomagamy naszym użytkownikom, pomimo iż wszystko działa. Dobór odpowiedniego oprogramowania, rozwiązania informatycznego, czy też obsługa jakiegoś narzędzia, to przypadki, z którymi spotykamy się o wiele częściej niż z awariami.

Administracja serwerami

Opieka informatyczna nad serwerami oraz oprogramowaniem, które na nich pracuje, to zestaw profesjonalnych rozwiązań, które pozwalają czuć się bezpiecznie, wiedząc, że administratorzy iNS są do naszej dyspozycji. Powierzenie zadań związanych z obsługą i zarządzaniem serwerami przyczynia się po raz kolejny do zmniejszenia ilości występujących awarii. Serwery, ze względu na swą newralgiczną rolę, jaką pełnią, objęte są szczególną opieką, która ma na celu wyeliminowanie jakichkolwiek awarii w ramach administracji, która jest ściśle powiązana z opieką.

O elementach składowych opieki informatycznej piszemy szerzej na naszej stronie dotyczącej Outsourcingu IT.

Profesjonaliści na wyciągnięcie ręki

Możemy sobie wyobrazić, jak dużą armię specjalistów, musielibyśmy zatrudnić, aby objąć opieką informatyczna swoją firmę. Potrzebowalibyśmy administratorów, specjalistów od bezpieczeństwa, informatyków oraz projekt menedżerów. Jednak decydując się na opiekę informatyczną w ramach outsourcingu usług IT, przechodzimy od serwisu naprawy komputerów, do sprawnie działającego organizmu. Naprawa pojedynczego komputera, nie będzie dla nas niczym istotnym, z punktu widzenia biznesu. Czy nie warto tego przemyśleć?

Autor: Mariusz Duszyński -

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/ins/functions.php on line 1634

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Office 365 – korzystny wpływ na Twoją firmę

Office 365 jest już na rynku od kilku lat. Jego pojawienie się wywołało duże zaciekawienie oraz obawy. Microsoft postanowił bowiem ulokować dobrze nam znaną usługę w chmurze. ...

2019-07-31 Czytaj więcej

Czy outsourcing działu IT pomaga w sprzedaży nowych samochodów? Tak!

Wyobraźmy sobie, że główny serwer w salonie się zepsuł. Biuro obsługi klienta i System do zamawiania części, które były zainstalowane na serwerze, nie działają, a serwis jest ...

2019-06-25 Czytaj więcej

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania ...

2019-06-04 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo