fbpx
Wstecz

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania antywirusowego znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa i zabezpiecza naszą sieć oraz komputery przed atakami z zewnątrz. Nie możemy jednak zapomnieć, że nie tylko wirusy czyhają na bezpieczeństwo naszej sieci. Wyciek lub utrata danych, często jest spowodowana celowym lub nieświadomym działaniem użytkowników. Wtedy antywirus nie wystarcza i trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane rozwiązanie.

DLP – ochrona przed użytkownikiem wewnątrz

Systemy DLP (Data Loss Prevention)  są przewidziane do ochrony przed wyciekiem danych, wychwytując próby wysłania informacji lub nieautoryzowanego jej przetwarzania przez pracowników. System DLP jest rozwiązaniem, z którego może korzystać każda firma, która dysponuje ważnymi dokumentami oraz informacjami i chce je zabezpieczyć przed wyciekiem. Zapewnienie skutecznej ochrony gromadzonych i przetwarzanych przez firmę danych osobowych jest bardzo ważne w kontekście RODO. Ostatnio w naszej ofercie pojawił się takie rozwiązanie firmy Safetica.

SAFETICA® – DATA LOSS PREVENTION

Kopiowanie przez pracowników kluczowych danych, na pendrive lub wysyłanie ich pocztą to czynności, których zwykły antywirus nie jest w stanie wyśledzić. Wyciek danych osobowych, finansowych lub cennych projektów niesie olbrzymie ryzyko powodzenia w biznesie. Jako opiekun IT bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych naszych klientów. W tym celu wykorzystujemy aplikację SAFETICA®, która chroni możliwe kanały wycieku danych. Identyfikuje również podejrzane aktywności i w efekcie znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa.

Szyfrowanie

SAFETICA® pozwala nam zaszyfrować pliki, foldery lub cały dysk, co w przypadku kradzieży laptopa uniemożliwi niepowołanej osobie zalogowanie się do systemu.  Jeżeli Twoja firma zajmuje się projektowaniem budynków lub urządzeń, to SAFETICA® umożliwi Ci ochronę Twoich projektów. Aplikacja posiada funkcję oznaczenia, w sposób niewidoczny dla innych, każdego ważnego dla Ciebie projektu.

Blokowanie i śledzenie

SAFETICA® pozwala zablokować wysyłanie danych poprzez email, na strony www oraz do chmury. Posiada też funkcję blokady wydruku na drukarkach lokalnych, sieciowych i wirtualnych. SAFETICA® gromadzi także dane dotyczące aktywności pracowników na stronach i w aplikacjach oraz umożliwia wygenerowanie raportu, zawierające takie informacje.

Zachęcamy do kontaktu z nami

Opisaliśmy tylko kilka wybranych funkcjonalności, które mogą znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa danych w Twojej firmie. Chętnie spotkamy się i opowiemy o tym, jak możesz wykorzystać to rozwiązanie w swojej organizacji. Jeżeli chciałbyś poznać więcej szczegółów dotyczących możliwości aplikacji SAFETICA® kliknij w link Safetica DLP.

Autor: Mariusz Duszyński -

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/ins/functions.php on line 1634

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Office 365 – korzystny wpływ na Twoją firmę

Office 365 jest już na rynku od kilku lat. Jego pojawienie się wywołało duże zaciekawienie oraz obawy. Microsoft postanowił bowiem ulokować dobrze nam znaną usługę w chmurze. ...

2019-07-31 Czytaj więcej

Czy outsourcing działu IT pomaga w sprzedaży nowych samochodów? Tak!

Wyobraźmy sobie, że główny serwer w salonie się zepsuł. Biuro obsługi klienta i System do zamawiania części, które były zainstalowane na serwerze, nie działają, a serwis jest ...

2019-06-25 Czytaj więcej

Podpis elektroniczny, po co mi to?

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do organizowania sobie życia online. Zakupy w internecie, bilety na samolot, przelewy bankowe, to sprawy, które coraz częściej ...

2019-05-16 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo