fbpx
Wstecz

Czy outsourcing działu IT pomaga w sprzedaży nowych samochodów? Tak!

Wyobraźmy sobie, że główny serwer w salonie się zepsuł. Biuro obsługi klienta i System do zamawiania części, które były zainstalowane na serwerze, nie działają, a serwis jest w trakcie skomplikowanej, gwarancyjnej wymiany wadliwego koła dwumasowego. Mechanik musi pilnie zamówić nowy komplet sprzęgła i koło dwumasowe. Aby to zrobić musi skorzystać z systemu, w którym po wprowadzeniu numeru VIN zostaną automatycznie dobrane nowe części. System nie działa poprawnie, więc mechanik musi wstrzymać naprawę. Samochód z wyjętą skrzynią biegów blokuje w tym momencie podnośnik, przez co nie można go użyć do innych napraw.

Wizerunek serwisu

Oczywiście klient się niecierpliwi, ponieważ wymiana, która miała trwać maksymalnie 4 godziny, przeciągnie się na następny dzień. W efekcie wydajność serwisu maleje, a na salon spada ryzyko utraty klienta, który musi dodatkowo opłacić auto zastępcze i być może w celu przyszłych napraw wybierze innego dealera samochodowego.

Waga systemów informatycznych

Powyższy scenariusz pokazuje jak ważnym aspektem przy sprzedaży i serwisie nowych samochodów jest sprawna integracja wielu systemów informatycznych. Odpowiadają one za pracę działu handlowego, Biura Obsługi Klienta czy serwisu. Ważny jest także odpowiedni i stały nadzór nad infrastrukturą, na której funkcjonują takie systemy.

Sprawne IT to klucz

Aby zrealizować powyższe założenia potrzebny jest sprawny dział IT składający się z wykwalifikowanych profesjonalistów. Kluczowa jest również szybkość działania zespołu IT, ponieważ każda godzina braku dostępu do Systemów powoduje dodatkowe koszty dla salonu. Dział informatyczny będzie działał efektywnie i szybko tylko przy sprawnym zarządzaniu przez menadżera, potrafiącego odpowiednio delegować zadania i wyznaczać ich priorytet.

Outsourcing IT lekarstwem na bolączki

Oczywiście można samodzielnie stworzyć taki zespół, zatrudniając kilka osób na pełen etat i tworząc im miejsca pracy. Dodatkowo aby utrzymać wysoki poziom wiedzy IT trzeba też zapewnić tym pracownikom drogie, regularne szkolenia. Pytanie czy taka inwestycja ma sens? Czy nie lepiej wynająć, tak samo skutecznie i szybko działający zewnętrzny dział IT?

Wiemy co robić

Zlecając nam opiekę informatyczną, nad swoim salonem, mogą być Państwo pewni tego, że profesjonalnie zabezpieczymy wasze środowisko informatyczne przed ryzykiem nieprzewidzianych awarii, przykładowo takich jak ta opisana na początku artykułu. Wiążąca nas umowa na opiekę IT, będzie także dla Państwa gwarancją bezpieczeństwa Waszych danych, którymi się z nami podzielicie. Mało tego, wykorzystując nowoczesne technologie, w dziedzinie bezpieczeństwa IT, pomożemy Wam ustrzec Waszych informacji przed wyciekiem lub niepowołanym dostępem.

Profesjonalizm i doświadczenie

W iNS posiadamy duże doświadczenie w sprawnej opiece informatycznej, a nasi specjaliści IT nieustannie podnoszą poziom swoich umiejętności. Dzięki współpracy z nami otrzymują Państwo dostęp do zespołu specjalistów ponosząc koszt niższy od zatrudnienia jednej osoby na etacie.

Zapraszam do kontaktu z naszym działem handlowym, który szybko i sprawnie przygotuje Państwu ofertę outsourcingu IT.

Autor: Marcin Surmiak -

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/ins/functions.php on line 1634

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Office 365 – korzystny wpływ na Twoją firmę

Office 365 jest już na rynku od kilku lat. Jego pojawienie się wywołało duże zaciekawienie oraz obawy. Microsoft postanowił bowiem ulokować dobrze nam znaną usługę w chmurze. ...

2019-07-31 Czytaj więcej

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania ...

2019-06-04 Czytaj więcej

Podpis elektroniczny, po co mi to?

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do organizowania sobie życia online. Zakupy w internecie, bilety na samolot, przelewy bankowe, to sprawy, które coraz częściej ...

2019-05-16 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo