fbpx
Wstecz

Office 365 – korzystny wpływ na Twoją firmę

Office 365 jest już na rynku od kilku lat. Jego pojawienie się wywołało duże zaciekawienie oraz obawy. Microsoft postanowił bowiem ulokować dobrze nam znaną usługę w chmurze. Dodatkowo firma zaskoczyła nas nowym modelem finansowania polegającym na subskrypcji. Jestem handlowcem w branży IT. Wszystkie nowości informatyczne z reguły przyjmuję z optymizmem i traktuję jako szansę na nowe narzędzie dla moich klientów, które pozwoli im rozwinąć biznes. Bedąc jednak z Wami szczery, to muszę przyznać, że nowy Office wzbudził we mnie pewien niepokój.

Czy to na pewno nowa jakość?

Zastanawiałem się jaki sens ma kupowanie rocznej subskrypcji skoro klasyczny pakiet Office posiada wieczystą licencję przy płatności jednorazowej. Zwątpiłem też w poprawne działanie „chmurowego” Office-a w warunkach braku dostępu do Internetu. Na szczęście firma Microsoft przygotowała FAQ na temat pakietu Office 365, które szybko rozwiały moje wątpliwości. Zrozumiałem, że nowy Office to coś więcej niż tradycyjna wersja wieczysta.

SharePoint w pakiecie

Przykładowo, kupując Office 365 w pakiecie Business Premium otrzymujemy dostęp do platformy SharePoint, czego nie znajdziemy w box-owym pakiecie. Tę funkcjonalność docenią szefowie firm stawiający na samodzielność i posiadający własny zespół IT. Dzięki platformie SharePoint pracownicy mogą samodzielnie zarządzać portalami intranetowymi odpowiedzialnymi za wewnątrz-firmową wymianę ważnych plików lub dokumentów.

Nie tylko online

Wspominałem wcześniej o wątpliwościach związanych z pracą w pakiecie Office 365 w sytuacji braku dostępu do Internetu. Okazuje się, że pakiet Office 365 we wszystkich wersjach Business może działać bez Internetu, ponieważ instalujemy go lokalnie na swoim komputerze. Wszystko nad czym pracujemy offline zapisywane jest lokalnie, a w momencie kiedy odzyskamy połączenie z Internetem dokumenty, nad którymi pracowaliśmy zsynchronizują się z danymi w chmurze i zostaną tam zapisane. Jeżeli w czasie kiedy jesteśmy offline pojawi się nowa aktualizacja pakietu, to zaraz po odzyskaniu połączenia z Internetem nasz Office 365 sam się zaktualizuje.

Korzystaj kiedy chcesz i jak chcesz

Kolejną bardzo ważną zaletą pakietu Office 365 jest możliwość zainstalowania go aż na pięciu urządzeniach. Oczywiście możemy pracować przy wykorzystaniu tylko jednego, swojego konta. Pakiet Office 365 posiada także możliwość działania poprzez przeglądarkę www. Będzie to pomocne w sytuacji kiedy nie będziemy mieli możliwości zainstalowania go na wybranym urządzeniu.

Pełna oferta

Moim celem, podczas pisania tego krótkiego artykułu, nie jest wymienianie wszystkich funkcjonalności i korzyści płynących z pakietu Office 365. Na pewno nie zrobię tego lepiej niż zrobiła to firma Microsoft na swojej stronie. Funkcjonalności, które opisałem powyżej to tylko niewielka część wszystkich możliwości jakie daje Office 365 w wersjach Business, Business Premium, Business Essentials.

Przede wszystkim zależy mi na tym żeby zachęcić Was do zapoznania się z nowym pakietem Office 365. Moim zdaniem wprowadzenie tego rozwiązania do firmy znacząco usprawni wymianę dokumentów pomiędzy Waszymi pracownikami. To przełoży się na zwiększoną produktywność i w efekcie większy zysk. Dzięki finansowaniu opartemu o miesięczny lub roczny abonament będziecie mogli łatwiej zaplanować budżet związany z IT i ogólny koszt pakietu Office w firmie przez najbliższe lata.

Dowiedz się więcej

Office 365 jest już na rynku od jakiegoś czasu. Zachęcam zatem do zapoznania się z opiniami, użytkowników tego pakietu, którzy przekonali się o jego zaletach. Opinie znajdziecie na różnych forach poświęconych produktom firmy Microsoft.

Jeżeli będziecie zainteresowani zakupem pakietu Office 365, w wersji biznesowej, to zapraszam do kontaktu.

Chętnie przygotuję Wam ofertę na to rozwiązanie, a nasi informatycy skutecznie zaimplementują nowy pakiet Office w Waszej firmie.

Autor: Mariusz Duszyński -

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/ins/functions.php on line 1634

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Czy outsourcing działu IT pomaga w sprzedaży nowych samochodów? Tak!

Wyobraźmy sobie, że główny serwer w salonie się zepsuł. Biuro obsługi klienta i System do zamawiania części, które były zainstalowane na serwerze, nie działają, a serwis jest ...

2019-06-25 Czytaj więcej

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania ...

2019-06-04 Czytaj więcej

Podpis elektroniczny, po co mi to?

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do organizowania sobie życia online. Zakupy w internecie, bilety na samolot, przelewy bankowe, to sprawy, które coraz częściej ...

2019-05-16 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo