fbpx
Wstecz

Asystent Google nauczył się języka polskiego.

Do niedawna korzystanie z aplikacji Google było w Polsce niezbyt komfortowe ze względu na brak obsługi naszego ojczystego języka. Wszystko zmieniło się w styczniu 2019 roku, kiedy Google rozszerzyło funkcjonalność Asystenta Google o obsługę języka polskiego. Przetestowaliśmy nowy produkt firmy z Mountain View i musimy przyznać, że działa on bardzo sprawnie i znacznie ułatwia korzystanie ze smartphonów wyposażonych w system Android lub iOS. Co ciekawe, aplikacja pobiera się automatycznie wraz z aktualizacją sytemu operacyjnego Android. Oczywiście smartphony to nie jedyne urządzenia, na których możemy korzystać z Asystenta Google. Jeśli przykładowo posiadamy tzw. inteligentny dom to Asystent Google umożliwi nam głosową kontrolę nad elektronicznym wyposażeniem naszego domu. Wiadomo, że Asystent Google był tworzony z myślą o najnowszych wersjach sytemu Android. Urządzenia wyposażone w starsze wersje tego systemu mogą nie do końca płynnie współdziałać z nową aplikacją Google, co może sprawiać błędne wrażenie, że jest ona nie dopracowana.

Asystent Google to pomoc w różnych sytuacjach

Asystent Google to aplikacja pełniąca funkcję inteligentnego asystenta osobistego, stworzona przez Google i przeznaczona na urządzenia mobilne. Korzystanie z aplikacji jest możliwe za pomocą głosu. Asystent rozpoznaje wypowiadane hasła i polecenia. Wypowiadane przez nas treści mogą być po prostu wyszukiwane w przeglądarce lub pełnić rolę wskaźnika czynności, które normalnie wykonalibyśmy za pomocą dotyku. Dzięki nowej aplikacji możemy dyktować smsy lub maile. Warto zwrócić uwagę, że ta funkcja jest całkiem przydatna podczas dzisiejszych mrozów. Będąc na dworze możemy bez trudu wysłać do znajomych wiadomość bez konieczności zdejmowania rękawiczek. Asystent Google może też przetłumaczyć wypowiedziane przez nas słowa na dowolny język.

Wiele zastosowań

Jedną z głównych funkcjonalności Asystenta Google, poza rozpoznawaniem mowy, jest możliwość sterowania działaniem „inteligentnych” urządzeń i gadżetów wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS. Warto zwrócić uwagę, że Asystent Google może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie w pełni korzystać z nawigacji w telefonie, w czasie jazdy, bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

Asystent Google ma być stale rozwijany w celu sprawnej pomocy rosnącemu gronu użytkowników. A Wy co sądzicie o nowym Asystencie Google? Podzielcie się z nami swoją opinią w mediach społecznościowych.

Autor: Marcin Surmiak -

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Czy outsourcing działu IT pomaga w sprzedaży nowych samochodów? Tak!

Wyobraźmy sobie, że główny serwer w salonie się zepsuł. Biuro obsługi klienta i System do zamawiania części, które były zainstalowane na serwerze, nie działają, a serwis jest ...

2019-06-25 Czytaj więcej

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania ...

2019-06-04 Czytaj więcej

Podpis elektroniczny, po co mi to?

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do organizowania sobie życia online. Zakupy w internecie, bilety na samolot, przelewy bankowe, to sprawy, które coraz częściej ...

2019-05-16 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo