Macierze QSAN w naszej ofercie

2015-04-14

foto

Qsan Technology

to producent zaawansowanych sieciowych systemów pamięci masowych o wysokiej wydajności i niezawodności. Jest pierwszym dostawcą, który zaoferował klientom możliwość skorzystania ze sprzętowych kontrolerów iSCSI, jak też pierwszy rozpoczął ścisłą współpracę z firmą Intel przy tworzeniu produktów zgodnych z protokołem Fibre Channel over Internet. Qsan rozwija swoje oprogramowanie i sprzęt we własnym centrum R&D. Jest dostawcą kontrolerów RAID dla wielu wiodących producentów rozwiązań SAN na całym świecie. Macierze dyskowe Qsan są oferowane dziś w ponad 30 krajach. Korzysta z nich np. szwajcarski CERN. W roku 2014 firma Gigabyte weszła w posiadanie 40% akcji Qsan co sprawiło, że stała się większościowym udziałowcem i największym inwestorem firmy QSAN.


Innowacyjność

Qsan razem z firmą Intel jako pierwsi na świecie zaprezentowali sprzętowy kontroler iSCSI. Ponadto Qsan opatentował technologię QiSOE i fcQiSOE, która sprawia, że dla protokołów iSCSI oraz Fibre Channel obciążenie procesora w kontrolerach sprzętowych RAID spada o 30%, a wydajność IOPS kontrolera wzrasta o 25%.

 

Skalowalność

Wybór rozwiązań firmy Qsan nie zamyka możliwości rozbudowy w przyszłości jeżeli nastąpi taka potrzeba. Oznacza to, że możemy kupić system na 12 dysków i gdy będzie taka potrzeba w każdej chwili można go rozbudować do obsługi 256 dysków.


Niezawodność

Rozwiązania firmy Qsan zostały tak zaprojektowane, aby każdy element macierzy był redundantny i można było go wymienić na gorąco podczas pracy, co sprawia, że w razie awarii usługi uruchomione na macierzach Qsan będą nadal działać i nie trzeba będzie ich wyłączać, aby móc wymienić uszkodzony element.


iNS Information Network Support 51-126 Wrocław, ul. Kamieńskiego 201-219 tel.: +48 71 352 57 00 fax: +48 71 352 67 65 © infini.to