Wstecz

UTM – Czy moja firma potrzebuje routera nowej generacji?

Klasyczny router na emeryturę

Jeszcze całkiem niedawno, na brzegu sieci, stawiało się urządzenie dostępowe typu router. Był on odpowiedzialny, za podstawowe mechanizmy bezpieczeństwa, w komunikacji pomiędzy naszą siecią a internetem. Zwiększona liczba zagrożeń oraz sposobów korzystania z zasobów internetu, spowodowała, że urządzenia brzegowe zaczęły pełnić coraz więcej funkcji. Te nowe routery to UTM-y. Czy są dzisiaj niezbędne a tradycyjne routery odeszły do lamusa?

UTM strażnikiem sieci

Zanim zaczniemy odpowiadać na powyższe pytanie, warto wyjaśnić czym jest UTM dokładniej. Rozwinięcie skrótu UTM to w języku angielskim Unified Threat Management, co oznacza wielofunkcyjną sprzętową zaporę sieciową. Jak sama nazwa wskazuje UTM jest zbiorem różnych funkcji i usług zebranych w postaci jednego urządzenia. Większość z tych funkcji odpowiada za podniesienie poziomu bezpieczeństwa sieci oraz zapewnia kontrolę na ruchem przychodzącym i wychodzącym. (Po więcej informacji o podstawach bezpieczeństwa IT zapraszamy do Niezbędnika Internauty)

Wracając do pytania z pierwszego akapitu, odpowiedź brzmi: Tak, UTM jest niezbędnym elementem każdej firmowej sieci.

Postaw mur

Od wielu lat doradzamy naszym klientom różne rozwiązania, umożliwiające zapobieganie zdarzeniom takim jak wyciek poufnych danych, ataki wirusów, spam czy też włamania do sieci. Bardzo często korzystamy z rozwiązań firmy FORTINET, która ma w swojej ofercie urządzenie FortiGate, będące zintegrowaną platformą wielu funkcjonalności odpowiedzialnych za kontrolę bezpieczeństwa sieci.

UTM Fortinet
Rozwiązania firmy Fortinet są łatwe w konfiguracji i zapewniają intuicyjną obsługę panelu administratora.

Daj sobie szansę na przyszły rozwój

FortiGate to zaawansowany UTM chroniący przed wirusami (szerzej o współczesnych możliwościach antywirusowych), atakami i spamem, a także zapewniający kontrolowanie sieci bezprzewodowej, i kontrolę ruchu brzegowego. Monitorowanie pracy aplikacji sieciowych, zdalny dostęp przez sieć VPN, optymalizacja wykorzystania pasma WAN to funkcje kontrolne nad ruchem wchodzącym i wychodzącym. FortiGate daje także możliwość dwuskładnikowego uwierzytelniania z wykorzystaniem tokenów.

Co o tym sądzisz?

UTM-y stają się podstawowymi urządzeniami instalowanymi jako urządzenia brzegowe w firmach. Wypierają powoli zwykłe routery. Zapraszamy do kontaktu, a chętnie pomożemy dobrać urządzenie optymalne dla Państwa firmy. W naszej ofercie mamy szeroką gamę urządzeń w atrakcyjnych cenach wraz z pełnym wsparciem w instalacji i konfiguracji u Państwa w firmie.

Czekamy na komentarze i opinie, odnośnie odejścia routerów na zasłużoną emeryturę.

Autor: Marcin Surmiak -

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Sekret sukcesu w projektach IT

Pomimo wielu lat prowadzenia różnych projektów informatycznych, odnoszę wrażenie, że w odbiorze uczestników, interesariuszy, czy to sponsorów niewiele się zmienia. Często ...

2018-12-10 Czytaj więcej

Aplikacje webowe iNS w nowej odsłonie graficznej.

W IT Solutions wiemy, że każda aplikacja webowa musi mieć przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny, aby przyciągnąć do siebie uwagę użytkowników. Dlatego właśnie ...

2018-12-06 Czytaj więcej

Oferta IT

Obsługa informatyczna z czym to się je? – Czyli jak czytać oferty IT.

Kiedy stajemy przed koniecznością zmiany firmy informatycznej lub nasz informatyk, właśnie podziękował za współpracę, na naszym biurku lądują rozmaite oferty. Różne ceny, ...

2018-12-04 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo