fbpx
Wstecz

Pomoc w codziennej pracy z komputerem

Praca zawodowa wielu z nas, to codzienność spędzana przy klawiaturze i przed ekranem komputera. Poranna kawa, newsy z internetu, najczęściej te same aplikacje. Poczta, przeglądarka www oraz podstawowa aplikacja do pracy w firmie. Niektórzy jeszcze, potrzebuję bardziej specjalistycznych narzędzi jak programy do projektowania, rozliczania i wielu innych rozmaitych czynności. Ot, zwykła informatyczna codzienność.

Samo działa

Używając każdego dnia w pracy, swojego komputera i zestawu aplikacji, mamy wrażenie, że wszystko dzieje się przed naszymi oczami i na skutek naszej pracy. Jednak, tak naprawdę, to że wysyłamy maila, wystawiamy fakturę klientowi, czy też monitorujemy jakiś proces, to zgodna współpraca wielu urządzeń, systemów, protokołów i ludzi, którzy tym administrują.

Pomoc na wyciągnięcie ręki

Wszystko działa, dopóki nie przestanie. To często powtarzany żart w środowisku IT. Tak samo jak ten, że ludzie dzielą się na dwie kategorie, tych którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili. Brak dostępu do narzędzi, których używamy do pracy, może zupełnie ją sparaliżować, a nawet spowodować, że jej nie wykonamy. Nie wszystkie problemy możemy rozwiązać sami, ze względu na ich złożoność. Restart komputera nie jest lekiem na całe zło. W takiej sytuacji, warto by było mieć kogoś pod ręką. Mieć do kogo zadzwonić i kogo się poradzić. Takie Centrum Pomocy, który nigdy nie zostawi nas bez odpowiedzi.

Utrata danych

Pomoc w złożonych problemach, które często, jako Centrum Pomocy iNS, rozwiązujemy zdalnie, nie koniecznie dotyczy naszego komputera, ale innego elementu, np. serwera, sieci, internetu. Również, utrata plików, na naszym komputerze, dzięki działalności Centrum Pomocy, nie musi być katastrofą. Często widzimy tylko wynik działania, naszego zewnętrznego działu IT, w postaci odzyskanych plików. Naszą codziennością jest jednak ich kopiowanie, przechowywanie i dbanie, by w sytuacji krytycznej był do nich dostęp.

Centrum Pomocy jest przygotowane

Abyśmy mogli pomóc w trudnych sytuacjach oraz umieć skutecznie rozwiązać problemy, musimy być do tego dobrze przygotowani. Kopie zapasowe, oprogramowanie do zdalnego dostępu, zabezpieczenia, aplikacje antywirusowe, to zbiór narzędzi, o których sprawność i działanie dbamy każdego dnia.

Zapoznaj się z nami

Zapraszamy do zapoznania się z nami i z naszym zespołem. Chętnie przedstawimy naszą codzienność i to jak dbamy o dane naszych klientów. Opowiemy o tym, jak dzięki nam, praca przy komputerze staje się czystą przyjemnością. Pokażemy jaką wartość niesie ze sobą IT, które współpracuje i wspomaga.

Autor: Mariusz Duszyński -

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Opieka informatyczna to nie serwis

Opieka informatyczna to nie serwis komputerowy

Często zakres opieki informatycznej jest wprost rozumiany jako serwis sprzętu komputerowego. Najprostszym skojarzeniem, jakie nasuwa się w takiej sytuacji, jest awaria ...

2019-04-19 Czytaj więcej

Zagubiony w gąszczu ofert? Doradzamy jak wybrać najlepsze usługi IT

Outsourcing IT kojarzony jest głównie z powierzeniem, zewnętrznemu opiekunowi, informatycznej infrastruktury Twojego biznesu. Taki opiekun lub firma informatyczna bierze na ...

2019-04-01 Czytaj więcej

Doradztwo w zakresie wyboru i dostawy sprzętu dla Twojej firmy.

Poszukiwanie sprzętu komputerowego zajmuje Ci wiele czasu? Mamy na to rozwiązanie.

W gąszczu ofert, które dzisiaj pojawiają się w branży IT, naprawdę można się pogubić. Począwszy od zwykłych komputerów stacjonarnych, czy też laptopów, a na skomplikowanych ...

2019-03-25 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo