fbpx
Wstecz

Pomoc w codziennej pracy z komputerem

Praca zawodowa wielu z nas, to codzienność spędzana przy klawiaturze i przed ekranem komputera. Poranna kawa, newsy z internetu, najczęściej te same aplikacje. Poczta, przeglądarka www oraz podstawowa aplikacja do pracy w firmie. Niektórzy jeszcze, potrzebuję bardziej specjalistycznych narzędzi jak programy do projektowania, rozliczania i wielu innych rozmaitych czynności. Ot, zwykła informatyczna codzienność.

Samo działa

Używając każdego dnia w pracy, swojego komputera i zestawu aplikacji, mamy wrażenie, że wszystko dzieje się przed naszymi oczami i na skutek naszej pracy. Jednak, tak naprawdę, to że wysyłamy maila, wystawiamy fakturę klientowi, czy też monitorujemy jakiś proces, to zgodna współpraca wielu urządzeń, systemów, protokołów i ludzi, którzy tym administrują.

Pomoc na wyciągnięcie ręki

Wszystko działa, dopóki nie przestanie. To często powtarzany żart w środowisku IT. Tak samo jak ten, że ludzie dzielą się na dwie kategorie, tych którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili. Brak dostępu do narzędzi, których używamy do pracy, może zupełnie ją sparaliżować, a nawet spowodować, że jej nie wykonamy. Nie wszystkie problemy możemy rozwiązać sami, ze względu na ich złożoność. Restart komputera nie jest lekiem na całe zło. W takiej sytuacji, warto by było mieć kogoś pod ręką. Mieć do kogo zadzwonić i kogo się poradzić. Takie Centrum Pomocy, który nigdy nie zostawi nas bez odpowiedzi.

Utrata danych

Pomoc w złożonych problemach, które często, jako Centrum Pomocy iNS, rozwiązujemy zdalnie, nie koniecznie dotyczy naszego komputera, ale innego elementu, np. serwera, sieci, internetu. Również, utrata plików, na naszym komputerze, dzięki działalności Centrum Pomocy, nie musi być katastrofą. Często widzimy tylko wynik działania, naszego zewnętrznego działu IT, w postaci odzyskanych plików. Naszą codziennością jest jednak ich kopiowanie, przechowywanie i dbanie, by w sytuacji krytycznej był do nich dostęp.

Centrum Pomocy jest przygotowane

Abyśmy mogli pomóc w trudnych sytuacjach oraz umieć skutecznie rozwiązać problemy, musimy być do tego dobrze przygotowani. Kopie zapasowe, oprogramowanie do zdalnego dostępu, zabezpieczenia, aplikacje antywirusowe, to zbiór narzędzi, o których sprawność i działanie dbamy każdego dnia.

Zapoznaj się z nami

Zapraszamy do zapoznania się z nami i z naszym zespołem. Chętnie przedstawimy naszą codzienność i to jak dbamy o dane naszych klientów. Opowiemy o tym, jak dzięki nam, praca przy komputerze staje się czystą przyjemnością. Pokażemy jaką wartość niesie ze sobą IT, które współpracuje i wspomaga.

Autor: Mariusz Duszyński -

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/ins/functions.php on line 1634

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Office 365 – korzystny wpływ na Twoją firmę

Office 365 jest już na rynku od kilku lat. Jego pojawienie się wywołało duże zaciekawienie oraz obawy. Microsoft postanowił bowiem ulokować dobrze nam znaną usługę w chmurze. ...

2019-07-31 Czytaj więcej

Czy outsourcing działu IT pomaga w sprzedaży nowych samochodów? Tak!

Wyobraźmy sobie, że główny serwer w salonie się zepsuł. Biuro obsługi klienta i System do zamawiania części, które były zainstalowane na serwerze, nie działają, a serwis jest ...

2019-06-25 Czytaj więcej

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania ...

2019-06-04 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo