fbpx
Wstecz

Czy wynajem opieki informatycznej ma sens?

Podstawą działania większości firm i instytucji jest korzystanie z szeroko pojętego Internetu, narzędzi informatycznych usprawniających procesy sprzedaży, marketingu i obsługi klienta czy dedykowanych systemów zarządzania zasobami całego przedsiębiorstwa. W tym celu nasza komputerowa baza sprzętowa musi zostać odpowiednio zaplanowana tak, aby mogła pracować z oczekiwaną wydajnością.

Jak ustawić kwestię IT w odpowiednim miejscu.

Niektóre firmy zatrudniają ekspertów wyspecjalizowanych w określonych gałęziach informatyki, co jednak pociąga za sobą koszty utrzymania w firmie wewnętrznego działu IT. Co więcej, rynek informatyczny rozwija się bardzo szybko, więc pracownicy działu, aby utrzymać stale wysoki i wymagany w ich pracy poziom wiedzy specjalistycznej muszą się nieustannie szkolić i szukać nowych rozwiązań. Obowiązek zapewnienia takich szkoleń, zwłaszcza w aspekcie finansowym, bardzo często ciąży na zarządzie danej firmy. Pracodawca jest także odpowiedzialny za pracowników działu IT, za wiele różnych świadczeń wynikających chociażby z kodeksu pracy (urlopy, zwolnienia lekarskie itp.). Także posiadanie własnego działu IT wymaga konkretnych inwestycji w postaci zakupu narzędzi dla własnych informatyków. Dopiero dopilnowanie wszystkich powyższych spraw pozwala na zapewnienie wysokiej jakości i ciągłości działań IT w firmie.

Powstaje pytanie czy można w prostszy sposób uzyskać sprawną i działającą infrastrukturę IT?
Owszem, można zlecić zewnętrznej, innej firmie nadzór i opiekę nad własną infrastrukturą IT. Outsourcing IT jest alternatywą dla wewnętrznego firmowego działu IT.

Co nam daje powierzenie obcej firmie opieki nad naszą infrastrukturą IT?

Firmy zajmujące się profesjonalnie obsługą informatyczną innych firm, wiążą się ze swoimi klientami za pomocą umowy, która stanowi gwarancję ciągłości opieki informatycznej. W umowie zawarte są szczegóły dotyczące zakresu opieki, czasów reakcji i przede wszystkim wysokości związanych z nią opłat. Pisaliśmy o tym we wpisie o tym jak czytać umowy na obsługę informatyczną. Podpisując umowę na opiekę informatyczną nie musimy się martwić całą logistyką związaną z utrzymaniem własnego działu IT, gdyż konkretne działania zlecamy profesjonalistom.

Outsourcing IT pozwala zając się swoim biznesem
Warto przekazać sprawy informatyki specjalistom a samemu w spokoju zająć się rozwojem własnego biznesu.

Te same problemy w jednym miejscu

Firmy oferujące opiekę informatyczną muszą same zadbać o zorganizowanie takiego zespołu specjalistów IT, który podoła realizacji zawartej umowy. Pracownicy firmy outsourcingowej nieustannie się szkolą, tak aby nadążyć nad zmianami w świecie IT. Informatycy realizujący opiekę informatyczną w wielu firmach jednocześnie, co dnia spotykają się z różnymi problemami. Zbiór i wymiana takiej wiedzy czy doświadczeń jest główną zaletą opieki informatycznej. Bardzo często problemy, z którymi spotykają się pracownicy wewnętrznych działów IT, są dla nich nowością i rozwiązanie ich zajmuje im więcej czasu, niż praktykom z firmy outsourcingowej.

Kompleksowość jest dużym atutem

Nasza firma realizuje obsługę informatyczną między innymi poprzez konfigurację i dostawy sprzętu informatycznego do klientów. Realizując często tego typu zlecenia współpracujemy z różnymi producentami sprzętu lub oprogramowania co przekłada się na korzystne ceny zakupu dla naszych klientów i kompleksową realizację dostawy.

Zdalne wsparcie staje się codziennością

Sprawnie zorganizowana opieka informatyczna nie wymaga stałej, kosztownej obecności informatyka w firmie. Wiele problemów, z którymi na co dzień spotykamy się w świecie IT można rozwiązać poprzez zarządzanie zdalne wykorzystując odpowiednie, bezpieczne oprogramowanie. Dzisiejsze oprogramowanie do prac zdalnych jest bardzo rozbudowane. Przy odpowiedniej konfiguracji środowiska, jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele. Od restartu maszyny z poziomu sprzętowego, poprzez instalację systemu operacyjnego, aż do zaawansowanych konfiguracji kopii zapasowych i innych niezbędnych mechanizmów. Takie rozwiązanie znacząco przyśpiesza czas realizacji usługi IT. Informatyk konfigurujący zdalnie komputer klienta, nie musi przykładowo poświęcać czasu na dojazd. Zmniejsza to także koszt samej obsługi informatycznej.

Polecamy przyjrzeć się naszej ofercie

Oferowana przez nas opieka informatyczna to nie tylko opisany powyżej serwis informatyczny. Stawiamy w dużej mierze na doradztwo w zakresie IT i chętnie dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Nasi klienci, w ramach opieki informatycznej, mogą zawsze liczyć na naszą pomoc przy wyborze różnych rozwiązań związanych z informatyzacją własnej firmy, np. wybór rozwiązania ERP lub dostawcy usług internetowych.

Obsługa informatyczna dla firm
Warto podejmować decyzje które zmieniają naszą pracę na lepsze 🙂

Dużo, za o wiele mniej

Współczesna informatyka, ze względu na swoją multidyscyplinarność, wymaga rozległej wiedzy oraz wielu specjalistów z różnych dziedzin (np. programistów, administratorów, specjalistów od sieci i bezpieczeństwa). Staje się również niezbędnym narzędziem przy prowadzeniu współczesnego biznesu mając wpływ na działanie całej organizacji, przedsiębiorstwa czy firmy. Dlatego też outsourcing IT staje się powoli standardem, zastępując działania w ramach własnego budżetu, które często okazują się kosztowne i mocno problematyczne. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, a na pewno wypracujemy optymalną ofertę.

Autor: Marcin Surmiak -

RESZTA Z AKTUALNOŚCI

Cyfrowy hydraulik – ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystując w pracy internet nieustannie narażamy nasze środowisko informatyczne na ataki różnych wirusów lub programów szpiegujących. Zastosowanie dobrego oprogramowania ...

2019-06-04 Czytaj więcej

Podpis elektroniczny, po co mi to?

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do organizowania sobie życia online. Zakupy w internecie, bilety na samolot, przelewy bankowe, to sprawy, które coraz częściej ...

2019-05-16 Czytaj więcej

Pomoc zdalna, docieramy z prędkością światła – światłowodem.

Codzienna praca na komputerze bardzo często polega na korzystaniu z przeróżnych aplikacji i programów takich jak systemy CRM, pakiet Office, Outlook czy chociażby przeglądarki ...

2019-05-08 Czytaj więcej
NEWER POSTSOLDER POSTS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli potrzebujesz wsparcia i wiedzy naszych specjalistów IT, masz świetny pomysł i szukasz ludzi, z którymi mógłbyś go zrealizować, zostaw kontakt do siebie, a na pewno się odezwiemy. Czekamy na Ciebie.

lub

Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy!
Wprowadź poprawnie numer swojego telefonu Zaznacz zgodę Twój numer został zapisany - oddzwonimy już niedługo